Ojciec święty Benedykt XVI w liście, w którym ogłasza Rok Wiary, również do was, mówi, że „Drzwi wiary są szeroko otwarte”.  Po raz pierwszy otworzył je każdemu Pan Jezus w czasie chrztu. Dar wiary, otrzymany wtedy, to taki klucz do otwierania drzwi do coraz piękniejszej, głębszej przyjaźni z Panem Jezusem. Te drzwi możemy tylko lekko, od czasu do czasu, uchylać. A możemy je coraz szerzej i szerzej otwierać. I coraz głębiej przez nie wchodzić. Przejście przez te drzwi nie jest też takie jednorazowe. To ciągłe przechodzenie. Tak, jakby za jednymi drzwiami były następne i następne. I gdy je tak po kolei otwieramy i przekraczamy, to coraz bardziej przybliżamy się do Pana Jezusa, wchodzimy z Nim w coraz większą i większą przyjaźń.

Rok Wiary to czas uczenia się, jak tym – otrzymanym na chrzcie - kluczem do „drzwi spotkania z Panem Jezusem” się posługiwać i jak o ten klucz dbać. Bo kluczem, który zdołał zardzewieć, wyszczerbić się i pogiąć nie da się niczego otworzyć. Najpierw trzeba go naprawić. Na szczęście nie jesteśmy sami. Dbać o ten klucz naszej wiary i otwierać nim drzwi wiary uczy nas Pan Jezus, gdy Mu na to pozwalamy, współdziałamy z Nim. Taka współpraca z Panem Jezusem to cudowna przygoda, która nigdy się nie kończy. „Program dla dzieci na Rok Wiary” chce cię w tę największą przyjaźń i najpiękniejszą przygodę, wprowadzać.

W czasie każdego „spotkania” będziesz otwierał kolejne „drzwi do przygody z Panem Jezusem”. Będziesz z Nim rozmawiał o swojej wierze i prosił Go, aby On ją pielęgnował, czynił coraz większą i silniejszą. Będziesz poznawał Pana Jezusa, który jest obecny w słowie Bożym, czyli w Piśmie świętym, w sakramentach świętych i w każdym człowieku. Ciekawe zadania, których wykonanie jest przechodzeniem przez kolejne „drzwi do przygody”, pomogą ci realizować twoi rówieśnicy Tosia i Franek. Jeśli wcześniej wędrowałeś z nimi „Z ciszą w plecaku”, to dobrze ich znasz. Oni też chcą, aby Pan Jezus pomnażał ich wiarę. Również będą otwierać kolejne drzwi do przygody z Nim.

Znakiem realizowania „Programu dla dzieci na Rok Wiary” będzie wielki klucz. Na nim będziesz naklejał znaczki wykonywanych zadań. Takie same, jak te, którymi oznaczono te zadania w tekście każdego „spotkania”. Ile zadań wykonasz, tyle znaczków możesz na kluczu nakleić lub narysować.

Taki znaczek nakleisz po każdym spotkaniu z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Takie spotkanie nazywamy adoracją Najświętszego Sakramentu. To spotkanie odbywa się w ciszy. Jest rozmową z Przyjacielem, rozmową twojego serduszka z Jego wielkim, pełnym miłości Sercem. Taką rozmowę można prowadzić nawet bez słów, wystarczy po prostu z Nim być.

Ten znaczek naklejony na twoim kluczu oznacza każdą modlitwę o pomnożenie wiary, swojej i innych, szczególnie za tych, którzy cię o tę modlitwę prosili.

Taki znaczek znajduje się przy każdym zadaniu związanym z czytaniem – zarówno tekstu Pisma świętego, jak i tych tekstów, które pomogą ci zdobyć potrzebną wiedzę. Gdy to zrobisz naklej znaczek na kluczu.

Tym znaczkiem oznaczone są wszystkie zadania praktyczne, które wykonujesz. Każde takie zadanie prowadzi przecież do tego, że stajesz się lepszy. Umiesz lepiej rozumieć, czego naucza Pan Jezus i pełniej tym żyć. Ile takich zadań wykonasz, tyle znaczków ozdobi twój klucz.

Taki znaczek możesz nakleić na kluczu, gdy będziesz brać udział w nabożeństwach związanych z Rokiem Wiary oraz w nabożeństwie różańcowym, w Roratach, w Drodze krzyżowej, w Triduum Paschalnym, w procesji w Boże Ciało i w oktawie Bożego Ciała i w innych.

Dzisiaj: 127 Wszystkie: 101972