Ta seria „spotkań” chce pomóc najmłodszym odkrywać „wiarę przeżywaną i przemodloną”. Łączy więc zamyślenie nad przykazaniami Bożymi z poznawaniem życia świętych i błogosławionych, wśród których szczególne miejsce zajmują najmłodsi. „Spotkania” nie są wykładem na temat przykazań. Chcą uczyć dzieci wiary, prowadzić je do osobistego spotkania z Panem. Chcą w darze Bożych przykazań pokazywać wielką Bożą miłość, a w świętych, przyjaciół, którzy pomagają wędrować przez życie w „mądrości oraz w łasce u Boga i u ludzi” (por. Łk 2,52). Dlatego osią „spotkań” jest cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Trzeci list do Rodziców i Katechetów

Ta seria „spotkań” chce pomóc najmłodszym odkrywać „wiarę przeżywaną i przemodloną”. „Spotkania” chcą pokazać dziecku przykazania Boże jako wielki Boży dar, drogowskazy pomagające odnaleźć właściwą drogę do cudownego domu, jakim jest Boże królestwo. Równocześnie pomagają mu zaprzyjaźnić się z tymi, którzy według tych drogowskazów szli i stali się ludźmi szczęśliwymi.

• Trzeci list do Dzieci

Zapytasz zapewne, gdzie jest to Boże królestwo i jak do niego trafić. Najkrócej można powiedzieć tak: Wejść do tego królestwa to tak, jak wejść do ukochanego domu. Trzeba znać drogę i mieć klucz, by dom otworzyć. Klucz już masz. Jest nim wiara. A droga? Niestety, często ją gubimy. Potrzebne są nam drogowskazy. O tych drogowskazach dowiesz się w czasie kolejnych spotkań. Poznasz również wspaniałych ludzi, także dzieci, którzy pokażą ci jak z tych „drogowych znaków” korzystać.

• spotkanie 11

Przykazania to wielki dar Boga

Strzeżcie [tych nakazów i praw] i wypełniajcie je, bo one są waszą mądrością i umiejętnością w oczach narodów, które usłyszawszy o tych prawach powiedzą: „Z pewnością ten wielki naród to lud mądry i rozumny”. Bo któryż (…) naród wielki ma prawa i nakazy tak sprawiedliwe, jak całe to Prawo, które ja wam dziś daję? (Pwt 4, 6. 8)

• spotkanie 12

Postaw Pana Boga na pierwszym miejscu

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną! (...). Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wj 20, 2-5) Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz (Mt 4,10).

• spotkanie 13

Imię Boga jest święte

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz wzywał imienia Pana Boga twego nadaremno (por. Wj 20,2.7).

• spotkanie 14

Świętuj dzień święty

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił (por. Wj 20, 2.8-11).

• spotkanie 15

Czcij rodziców

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie (por. Wj 20, 2.12).

• spotkanie 16

Szanuj życie, broń godności każdego człowieka

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz zabijał (por. Wj 20,13)

• spotkanie 17

Zachowaj czystość, dochowaj wierności

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz cudzołożył (por. Wj 20,2.14).

• spotkanie 18

Troszcz się o dobro indywidualne i wspólne

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz kradł” (por. Wj 2,2).

• spotkanie 19

Żyj w prawdzie i dawaj jej świadectwo

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz mówił kłamstwa przeciw bliźniemu twemu (por. Wj 20,2.16).

• spotkanie 20

Pokonuj pokusy

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani żadnej rzeczy, która do niego należy (por. Wj 15.17).

• spotkanie 21

Największe przykazanie – kochaj!

To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję (J 15,12-14).