Do realizacji każdego spotkania trzeba dzieciom wydrukować:

- kartkę z treścią spotkania,

- „drzwi do spotkania”

- kartkę z pamiętnika Tosi i Franka.

Pliki te znajdziesz - gotowe do drukowania - na dole strony z ich treścią umieszczonej w zakładkach:

- Dzieci - Od października do Adwentu - "spotkanie (nr)"

- Dzieci - Od Adwentu do Pięćdziesiątnicy - "spotkanie (nr)"

- Dzieci - Od Pięćdziesiątnicy do zamknięcia Roku Wiary - "spotkanie (nr)"

„Drzwi do spotkania” należy drukować na trochę grubszym papierze, aby były sztywniejsze. Dzieci wklejają je w taki sposób, że po odpowiednim nacięciu i wklejeniu mają się otwierać (kleić należy tylko brzegi – framugi – płaszczyzna właściwych drzwi powinna pozostać niepodklejona). Na drzwiach zarówno po ich zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie dzieci będą pisać lub rysować. Grubsza kartka sprawi, że praca dzieci będzie wygodniejsza i mniej narażona na mechaniczne uszkodzenia.

Ważne jest, aby wydrukować obie strony drzwi. Jeśli nie ma możliwości drukowania dwustronnego, należy drugą stronę pliku drukować na tej samej kartce, po jej odwróceniu i ponownym włożeniu do drukarki.

Dzieci starsze mają wszystkie materiały w formacie A5, gdyż gromadzą je wklejając do zeszytu. W zeszycie wykonują też inne zadania. Należy zwrócić uwagę na to, że wklejanie kartek (np. drzwi) do zeszytu powoduje, że zeszyt „pęcznieje”. Jego estetykę można zachować robiąc miejsce na „wklejanki” poprzez usuwanie w nim niektórych kartek (gdy zeszyt jest zszywany, a nie klejony). Ze względów wychowawczych kartki te powinny zostać przez dziecko starannie wykorzystywane do innych celów.

W podobny sposób zostały przygotowane do wydrukowania obrazki dla dzieci na Rok Wiary (w wersji kolorowej i czarno - białej, gdy nie ma możliwości kolorowego wydruku).

Dzieciom młodszym, które więcej rysują, a mniej piszą do gromadzenia wszystkich skarbów Roku Wiary proponujemy segregator w formacie A4. I w takim formacie są dla nich przygotowywane materiały do pobrania. W segregatorze dziecko powinno gromadzić materiały „tak jak w zeszycie”, czyli im głębiej tym nowsze.

Ponadto w każdym spotkaniu dzieci ozdabiają swój „klucz” – symbol ich wiary – odpowiednimi znaczkami.  Znaczki te można wydrukować na zwykłych kolorowych kartkach papieru – dzieci będą je wycinać i przyklejać przy pomocy kleju. Można je także wydrukować na folii samoprzylepnej – wówczas naklejanie ich na kluczu będzie łatwiejsze i szybsze.

Klucz dzieci mogą zaprojektować same (z pomocą dorosłych).  Można również posłużyć się szablonem danym na tej stronie. Ważne, aby klucz był wykonany z grubego kartonu (tektury). Będzie on używany przez cały Rok Wiary, a na koniec powinien być ładny – nie: zniszczony i pogięty. Jego piękno ma być dla dzieci jakoś symbolem piękna ich wiary, nad którą pracowały cały rok.

Pobierz:

Dzisiaj: 30 Wszystkie: 19077