Proponuję, abyś to „przypatrywanie się swojej wierze” rozłożył aż na sześć rozmów z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Masz na nie czas do pierwszej niedzieli Adwentu. Po każdym spotkaniu wykonaj opisane w następnej części zadanie.

• Spotkanie 2 - dla dzieci starszych

Rozumiesz już, co powiedział Pan Jezus? Gdybyśmy mieli wiarę, nawet maleńką, ale taką prawdziwą, ona otworzyłaby nam drzwi do spotkania z Panem Jezusem, do rozmowy z Nim zawsze wtedy, gdy przychodzi pokusa i z nią walczymy i gdy podejmujemy postanowienie poprawy. I wtedy, gdy mamy zrobić coś bardzo trudnego. I Pan Jezus dałby nam siłę, do poradzenia sobie z największym problemem.

• Spotkanie 2 - dla dzieci młodszych

Nadszedł czas, by otworzyć kolejne drzwi wielkiej przygody. Zanim to nastąpi, poproś o pomoc Ducha Świętego. Odmów „Modlitwę dziecka na Rok Wiary” i przeczytaj z rodzicami powyższy fragment Ewangelii.

• Kartka druga z pamiętnika Tosi i Franka

Kiedy rozmawiasz z Jezusem, gdy powierzasz Mu swój dzień – jesteś przy Jezusie. Kiedy się modlisz w czasie Eucharystii czy adorujesz Go w Najświętszym Sakramencie – jesteś blisko. Gdy stajesz obok innego człowieka – w nim też jest Bóg. A już niedługo najpełniej zamieszka On w Tobie - przyjmiesz Jezusa w Komunii do domu swojego serca.