W sakramentach świętych Pan Jezus przychodzi, by pomagać nam w tym, co najważniejsze - w naszej coraz piękniejszej przyjaźni z Nim. Celebrowanie wiary to świętowanie tej obecności Pana Jezusa. Radowanie się nią. Otwieranie serca - ciągle na nowo - na tę Jego obecność i na dary, jakie chce nam nieustannie dawać. I przyjmowanie zadania, jakie z przyjęciem danego sakramentu Pan Jezus związał.

• spotkanie 5 dla dzieci starszych

Panie Jezu, wierzę mocno, że jesteś obecny w sakramencie namaszczenia chorych. Przynosisz w nim ludziom chorym swoją miłość, radość i pokój, czasem uzdrowienie. Przebaczasz im grzechy i dajesz siły, aby swoje cierpienie umieli Tobie ofiarować. Dajesz im też ważne i piękne zadanie pomagania Ci swoim cierpieniem w zbawianiu świata. Mnie dajesz zadanie, abym modlił się za ludzi chorych i służył potrzebującym. Dziękuję Ci, Panie Jezu, za ten piękny dar dla ludzi chorych.

• spotkanie 5 dla dzieci młodszych

Pomyśl. W poprzednim spotkaniu mówiliśmy o bardzo radosnym wydarzeniu w życiu człowieka, o sakramencie małżeństwa. Ale Pan Jezus jest blisko nas nie tylko wtedy, kiedy się cieszymy, jesteśmy szczęśliwi. Jest On z nami również wtedy, kiedy jest nam smutno, trudno i ciężko. Gdy coś nas boli, kiedy chorujemy, czy przeżywamy jakieś trudne wydarzenia związane ze śmiercią kogoś bliskiego.

• Kartka piąta z pamiętnika Tosi i Franka

Marek jest ciężko chory, nie widzi nas, ledwie słyszy, ale wie, że przychodzimy specjalnie dla niego. Poznaje nas po dotyku, wymyśliliśmy szczególny rodzaj powitania! Rodzice Marka śmieją się, że nawet na nich nie czeka z taką niecierpliwością jak na nas. Mówią o świętach, które być może uda im się w tym roku spędzić w domu, jeśli stan chłopca na to pozwoli. Opuszczam szpital z radością w sercu, choć wiem, że następnym razem mogę już Marka nie zastać.

Dzisiaj: 122 Wszystkie: 101967