Droga mała Przyjaciółko, Drogi mały Przyjacielu,

Benedykt XVI, gdy zapowiadał Rok Wiary, napisał, że powinniśmy „odkryć treść wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej”. Poprzednie spotkania, w których uczestniczyłeś, były takim odkrywaniem i przeżywaniem wiary wyznawanej i celebrowanej. Zastanawiałeś się nad swoją wiarą, starałeś się powiedzieć Panu Jezusowi, że Mu wierzysz, kochasz Go, chcesz z Nim być i wypełniać Jego wolę uczyłeś się również świętować swoją wiarę, wyznawać ją uroczyście w sakramentach świętych. W kolejnych, aż jedenastu, spotkaniach będziesz starał się odkrywać wiarę przeżywaną i przemodloną. Spróbuj dobrze zrozumieć, co to znaczy.

Przeżywać coś to po prostu tym żyć. Albo inaczej: żyć według tego co dla nas ważne, bardzo głęboko dotyka naszego serca. Przeżywamy Rok Wiary, bo Pan Jezus jest dla nas bardzo ważny, najważniejszy. Pragniemy by był On obecny w naszych sercach nie tylko w czasie Mszy św. czy modlitwy, ale w każdej chwili, tak na co dzień. I On też tego bardzo pragnie. Przecież nawet zmęczenie nie przeszkodziło Mu przytulać dzieci do swojego Serca. A dorosłym bardzo stanowczo nakazał: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, bo do nich należy królestwo Boże. Powiedział im nawet, że jeśli chcą do tego królestwa wejść, to muszą stać się jak dzieci (por. Mk 10,14-15).

Zapytasz zapewne, gdzie jest to Boże królestwo i jak do niego trafić. Najkrócej można powiedzieć tak: To nie jest jakaś daleka, bajkowa kraina. To miejsce i czas, gdy Pan Jezus jest naprawdę obecny w naszym życiu, gdy z Nim uczymy się i bawimy, pomagamy rodzicom i odpoczywamy, odnosimy sukcesy i przeżywamy różne trudne chwile. Bo wtedy – z Nim – jesteśmy bardzo szczęśliwi nawet w trudnościach czy cierpieniu. Wejść do tego królestwa to tak, jak wejść do ukochanego domu. Trzeba znać drogę i mieć klucz, by dom otworzyć. Klucz już masz. Jest nim wiara. A droga? Niestety, często ją gubimy. Potrzebne są nam drogowskazy. O tych drogowskazach dowiesz się w czasie kolejnych spotkań. Poznasz również wspaniałych ludzi, także dzieci, którzy pokażą ci jak z tych „drogowych znaków” korzystać.

Zapraszamy cię do kolejnej, cudownej przygody w odkrywaniu twojej wiary – przeżywanej i przemodlonej, jak powiedział Benedykt XVI. I życzę ci wspaniałej wędrówki z Panem Jezusem - od Pięćdziesiątnicy aż do zamknięcia Roku Wiary.

Redakcja materiałów dla dzieci na Rok Wiary

Dzisiaj: 111 Wszystkie: 101956